Doi judoka de la CSM Satu Mare s-au clasat pe locurile V şi VII la Cupa Europei din Germania

Judo
În perioada 11-13 iulie, oraşul Sindelfingen din Germania a fost gazda Cupei Europei la judo. La această competiţie doi dintre judoka de la CSM Satu Mare s-au clasat pe locurile V şi VII. Astfel, Eduard Nicolaescu (categoria 73 kg) a pierdut lupta pentru medalia de bronz clasându-se în final pe locul V, iar Cristian Bodârlău (categoria 81 kg) a cucerit locul VII. Sportivii de la CSM Satu Mare au făcut deplasarea împreună cu echipa naţională a României care dintr-un total de 32 de ţări la sfârşitul competiţiei s-a clasat pe locul VII.