O nouă înfrângere, la Oradea

Echipa de fotbal din cadrul Clublui Sportiv Municipal Olimpia Satu Mare a înregistrat, din păcate, o nouă înfrângere în play-off-ul ligii a 3-a . Băieții noștri au pierdut cu 3–0 în deplasarea de la Oradea, cu FC Bihor.

Elevii antrenorului Tiberiu Csik au avut un început promițător de meci, Zsiga Ervin a irosit două ocazii mari în minutele 12 și 13, și cum ocaziile se răzbună, gazdele au punctat în minutul 21 la prima lor situație periculoasă prin Andrei Gheorghiță (1–0).

Peste alte 20 de minute bihorenii și-au dublat avantajul prin golgheterul Alexandru Hosu. 2–0 avea să fie și rezultatul pauzei.

Gazdele și-au continuat jocul bun și după pauză Gheorghiță a reușit dubla în minutul 58 după o fază pornită de la o pasă greșită a mijlocașului Adrian Bura.

Sătmărenii nu au reușit nici măcar golul de onare, iar orădenii, îm ciuda ocaziilor avute n-au mai reușit să modifice tabela.

FC Bihor reușește a doua victorie cu 3–0 în fața echipei noastre, prima victorie la scor de neprezentare fiind în etapa a doua al play-off-ului ligii a 3-a.

Pentru băieții noștri  urmează ultimul meci al sezonului, sâmbătă 20 mai  acasă cu Lotus Felix.

FC Bihor se pregătește de barajul cu Unirea Ungheni.