Medalie de bronz pentru Grebúr Kevin la Budaörs

Judoka Clubului Sportiv Municipal Olimpia Satu Mare, Grebúr Kevin a obținut medalia de bronz la turneul internațional dotat cu Cupa Budaörs, ediția a 12-a.

Elevul de 12 ani al antrenorului Gergely Attila este în primul an la această categorie de vârstă, iar în concursul organizat în Ungaria, la categoria 55 kilograme a avut cinci meciuri. În prima luptă s-a întâlnit cu vicecampionul Ungariei, iar sătmăreanul nostru și-a pus adversarul la podea cu un ippon, calificându-se în turul următor. După patru meciuri câștigate și o înfrângere Kevin a terminat concursul pe locul trei.

La această competiție a participat și Csehi Árpád junior, care la categoria de U11, 49 kilograme a terminat pe locul cinci.