Spectacole dedicate Sarbatorilor de Iarna. Programul oficial

Elevii Scolii de Arte si formatia XXL dau startul programului artistic din acest an, dedicat Sarbatorilor de Iarna.

Iata programul:

Miercuri, 12 decembrie, ora 17.00 – Spectacol al elevilor Școlii de Arte; Concert al formației XXL

Joi, 13 decembrie, ora 16.00 – Spectacol cu copii Colegiul Național “Doamna Stanca”; Grădinițele cu Program Prelungit nr. 6, nr. 2 și nr. 15; Școala Gimnazială Socond; Grădinița 14 Mai (Botizului); Spectacolul pentru copii ”Lulu înflorește iarna” cu Caravana Anima; Concert ”Ansamblul Inedit ‘70 live”

Vineri, 14 decembrie, ora 16.00 – Spectacol cu copii: Școala Gimnazială Bârsău; Grădinițele cu Program Prelungit nr. 7 și nr. 1; Școala Gimnazială Santău; Școala Generală Porumbești; Muzică folk cu Roxana Gheorghiu și Loredana Morar, Florin Micaș, Sorin Bălaj și Radu Lup; concert Black River Blues Band

Sâmbătă, 15 decembrie, ora 17.00 – Muzică corală cu Corul și fanfara Bisericii Baptiste, muzică pop cu Iști Vaida; concert cu formația Royal Team

Duminică,16 decembrie, ora 17.00 – Spectacol de muzică populară organizat de Centrul Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale cu: Ansamblul Folcloric Egri Csodaszarvas, Maria Petca-Poptean, Dănțăușii din Soconzel și Malvina Madar-Iederan, Ansamblul Folcloric Cununița cu Leontina Dorca și Carmen Sas, Nicolae Mureșan și Nicolae Mureșan Jr., Leontin Ciucur și Cornel Borza

Luni,17 decembrie, ora 17.00 – Concert cu formația Bertici Fivérek și Follow the Flow (HU)

Marți, 18 decembrie, ora 17.00 – Muzică corală: Corurile Adagio, Canticum, Trupa de Fluierași a Liceului Teoretic German ”Johann Ettinger”, Corul Axios al Liceului Teologic Ortodox ”Nicolae Steinhardt”, Grupul “Vox Samus Art”

Miercuri, 19 decembrie, ora 17.00 – Muzică folk cu Carmen Bratosin și Grupul folk ”Gala”, Luiza Molnar, Gabriela Szekely-Czompa și Csaba Cserey; Concert Lino Golden

Joi, 20 decembrie, ora 17.00 – Muzică folk cu Cezar Petrovici; Concert cu formația Rollscream și LL Junior (HU)

Vineri, 21 decembrie, ora 17.00 – Formația de țitere a Asociației Culturale Aranykapu; Concert cu George Negrea și Diu Oșan, Ansamblul Inedit și Fathers & Son

Sâmbătă, 22 decembrie, ora 17.00 – Concert al formațiilor Noaptea Târziu și Connect-R

Duminică , 23 decembrie, ora 17.00 – Spectacol de muzică popular organizat de Centrul Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii cu: Ansamblul Folcloric Doruri Sătmărene – dansuri maghiare; Maria Tripon, Ansamblul Folcloric Doruri Sătmărene – dansuri codrenești; Marian Buzilă; Petrică Mureșan și Sava Negrean-Brudașcu

Luni, 31 decembrie, ora 24.00 – Show de Artificii – Piața 25 Octombrie.

Organizatorii Târgului de Crăciun sunt: Primăria Municipiului Satu Mare, Consiliul Județean Satu Mare, Centrul Cultural G.M. Zamfirescu, Centrul Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Satu Mare, iar partenerul în furnizarea cadourilor pentru copii este Auchan și Centrul Comercial Aushopping.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.