Cadavre de câini aruncate în câmp (Foto)

Mai multe cadavre de câini zac aruncate pe câmp, la doar câțiva kilometri de Satu Mare, între Ambud și Petin. Cazul este semnalat de către o localnică din Păulești.

„Vreau să vadă toți din comuna noastră că ce se află pe drumul situat între Ambud și Petin. De ani întregi aceeași problemă, când vine vara nu poți să te plimbi că leșini de miros ! Cred că nu sunt singura persoană pe care o deranjează această situație ! Fac acest drum cel puțin de doua ori pe săptămână ! Am o fetiță de 7 luni, mă enervează foarte mult. Deoarece eu fac tot posibilul ca să îi întrețin un mediu curat, o scot foarte mult la aer „curat”. De unde aer curat dacă în interval de 200-300 metrii trei câini morți și doi putreziți ? Vi se pare corect ? Nu pot să cred că există așa „oameni”. Ce ar fi dacă toți la care din comuna moare câte un câine l-ar arunca pe stradă ? Unde ajunge comuna noastră așa ?”, scrie o sătmăreancă pe Facebook.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.