Olimpia a terminat la egalitate cu FC Olt Slatina: 1-1

olimpia3

olimpia4

olimpia5

olimpia6

Olimpia Satu Mare a terminat la egalitate (1-1), meciul jucat azi, 10 aprilie de la ora 11.00, pe teren propriu, în compania FC Olt Slatina. Meciul a contat pentru etapa a II-a a play-off-ului Ligii a II, Seria a II-a la fotbal.

Scorul a fost deschis de către Olimpia în minutul 31, prin golul marcat de Faur. Egalitatea de pe tabela de marcaj a fost restabilită de Leucuța, în primele minute ale reprizei secunde.

Pentru Olimpia Satu Mare au jucat: Anca-Trip – D. Muntean, Onicaş, Heil, Iuhas (cpt.) – Villan, Bic – R. Rus, Bg. Faur, Selagea – Mărkuş.

Rezerve: Şuta – Cădar, Micaş, Svarczkopf, D. Lukacs, Bujor, Sălăgeanu. Antrenor: Tiberiu Csik.