Rezultatele Concursului județean de Tehnologia Informațiilor și Comunicațiilor

scoala1

scoala2

scoala3

scoala4

Colegiul Tehnic „UNIO-Traian Vuia”, în parteneriat cu Inspectoratul Şcolar Județean (IȘJ) Satu Mare, a organizat miercuri, 8 aprilie, la sediul şcolii, cea de-a II ediţie a Concursului judeţean de TIC pentru elevii liceelor tehnologice.

Concursul a avut două secţiuni: 1. Secțiunea TIC care s-a adresat elevilor din clasele a IX-a, a X-a și a XI-a și a constat în susținerea unui probe practice respectând programa şcolară pentru fiecare clasă în parte și 2. Secțiunea proiecte ce s-a adresat elevilor din clasele a XII-a și a constat în realizarea unui proiect la nivelul programei cu tematica la alegere (dacă doresc, elevii pot opta şi pentru tematica atestatului profesional al elevului, pregătit pentru absolvirea clasei a XII-a).

La competiție au participat 28 de elevi de la următoarele licee tehnologice: „UNIO-Traian Vuia”, „Ion I. C. Brătianu”, „George Emil Palade”, „Elisa Zamfirescu” și „Iuliu Maniu” (Carei).

Premiile obţinute de elevi sunt următoarele:

Clasa a IX-a:

Premiul I

Ronaldo Molnar – Liceul Tehnologic de Industrie Alimentară „George Emil Palade” (profesor Daniela Moale);

Sergiu Tătăran – Colegiul Tehnic „Ion I. C. Brătianu” (profesor Rita Sabou);

Premiul II

Adi Sorin Copil – Colegiul Tehnic „Ion I. C. Brătianu” (profesor Rita Sabou);

Premiul III

Berecz Patrik – Colegiul Tehnic „Ion I. C. Brătianu” (profesor Rita Sabou);

Marius Vasile Lazor – Colegiul Tehnic „Unio-Traian Vuia” (profesor Lidia Oltean);

Mențiune I

Alin Balog – Colegiul Tehnic „Iuliu Maniu” Carei (profesor Bontea Timea);

Clasa a X-a:

Premiul I

Ionuț Iluața – Colegiul Tehnic „Ion I. C. Brătianu” (profesor Gina Tegher);

Premiul II

Marius Sava – Colegiul Tehnic „Unio-Traian Vuia” (profesor Mara Oneț);

Premiul III

Racz Henrik – Colegiul Tehnic „Ion I. C. Brătianu” (profesor Gina Tegher);
Mențiune I

Roland Zelicicovici – Liceul Tehnologic de Industrie Alimentară „George Emil Palade” (profesor Ana Damian);

Clasa a XI-a:

Premiul I

Cristian Sacalos – Colegiul Tehnic „Unio-Traian Vuia” (profesor Lidia Oltean);

Premiul II

Cristina Borişteac – Liceul Tehnologic de Industrie Alimentară „George Emil Palade” (profesor Daniela Moale);

Premiul III

Florian Danciu – Colegiul Tehnic „Unio-Traian Vuia” (profesor Lidia Oltean);

Mențiune I

Ovidiu Corjuc – Colegiul Tehnic „Unio-Traian Vuia” profesor Mara Oneț);

Clasa a XII-a

Premiul I

Samuel Ionuț Ienci – Colegiul Tehnic „Ion I. C. Brătianu” (profesor Gina Tegher);

Premiul II

Vasile Miel – Colegiul Tehnic „Iuliu Maniu” Carei (profesor Bontea Timea).

Comisia de organizare a concursului a fost alcătuită din următorii profesori: Claudia Cziprok, Lidia Oltean, Mara Oneț, Wagner Erika și a fost sprijinită de conducerea instituţiei gazdă.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.