CSM Satu Mare învinge SCM CSS Craiova cu scorul de 70 la 50

baschet1

Echipa de baschet a CSM Satu Mare a învins vineri, 27 martie, SCM CSS Craiova cu 70 la 50 în prima zi a turneului pentru stabilirea locurilor 14-11 din Liga Națională de Baschet Feminin. Partida s-a jucat la Arena de Baschet din capitală.

Primul sfert a fost adjudecat de oltence, cu scorul de 14-11, însă a doua secvență a partidei le-a aparținut sătmărencelor (10-19), astfel că la pauză tabela de marcaj indica scorul de 24 la 30, în favoarea sătmărencelor.

Sferturile III și IV le-au revenit, de asemenea, sătmărencelor, scor 13-20, respectiv 13-20.

Pentru CSM Satu Mare au marcat: K. D. Levington (15 puncte), Flavia Ferenczi (14), Ramona Eniko Laza (12), Adriana Pricop (12), Diana Moraru (8), Bianca Voica (4), Renata Szmutku (3) și Luminița Manta (2).