Baschet: CSM Satu Mare, fără emoții în duelul cu Rapid București

Baschet1

Baschet2

Baschet3

Baschet4

Echipa de baschet a CSM Satu Mare a învins azi, 19 martie, fără emioții CS Rapid București, scor 72-59, în primul meci al seriei din prima fază a play-out-ului Ligii Naționale de Baschet Feminin. Partida s-a jucat în Sala „Ecaterina Both” de la ora 12.00.

Sătmărencele au cedat doar ultimul sfert adversarelor. Scorul pe sferturi se prezintă astfel: 21-13, 19-7, 20-19 și 12-20.

Meciul a fost arbitrat de Gabriela Istvan și Stretea Mate, iar observator din partea Federației Române de Baschet a fost desemnat Radu Vaida.

Pentru CSM Satu Mare au marcat: K. Levington (26 de puncte), Flavia Ferenczi (14), Ramona Laza (10), Diana Moraru (6), Bianca Voica (6), Luminița Manta (5) și Renata Szmutku (5).

Al doilea meci din această serie se va juca duminică, 22 martie la București, începând cu ora 11.00.