Două medalii pentru „Royal Dance Club” Satu Mare, la Cupa „Potaisa”

Dans

Sportivii de la „Royal Dance Club” Satu Mare au participat duminică, 15 martie la Turda, la Concursul național de dans sportiv Cupa „Potaisa”, ediția a XVIIII-a. La această competiție dansatorii de la „Royal Dance” au obținut o medalie de aur și una de bronz.

La concurs au participat peste 250 de perechi din țară, iar Ovidiu Ignat a fost invitat ca arbitriu la această competiție.

Perechile de la „Royal Dance Club” au obținut următoarele rezultate la diferite categorii de vârstă și clasă:

David Maskulik – Iris Roatiș: locul I la Open Basic Standard, vârsta 16-35 ani;

Andrei Loga – Astrid Ștef (FOTO): locul III la clasa Hobby, vârsta 10-11 ani.

Meritul aparține atât sportivilor și părinților cât și antrenorilor Ovidiu Ignat, Otto Varga, Cristian Mikle Cordea și Marius Iepure.