Baschet: CSU Alba Iulia-CSM Satu Mare 93-65

Baschet

CSU Alba Iulia a câștigat și a doua manșă din sferturile de finală a Cupei României la baschet feminin, trecând de CSM Satu Mare cu scorul de 93 la 65. Meciul s-a jucat în deplasare azi, 3 decembrie, cu începere de la ora 16.00.

Vă reamintim că în partida de tur, albaiuliencele au câștigat la Satu Mare cu scorul de 80 la 87.
Echipa gazdă a câștigat toate cele patru sferturi (26-19, 28-16, 16-13 și 23-17). La pauză tabela de marcaj arăta scorul de 54 la 35.

Cea mai bună marcatoare pentru CSM Satu Mare a fost Toccara Ross (15 puncte). Aceasta este urmată de Andreea Orosz, cu 14 puncte.

Returul Ligii Naționale de baschet feminin începe joi, 4 decembrie, când CSM Satu Mare va întâlni în deplasare SCM CSȘ Craiova. Meciul se va juca de la ora 12.00.