CSM Fușle Security Satu Mare a cucerit zece medalii la Turneul internațional „Cupa Unio”

Judo

CSM Fuşle Security Satu Mare a cucerit zece medalii în cadrul celei de-a XIX-a ediţii a Turneului internaţional “Cupa Unio”. Competiţia s-a desfăşurat sâmbătă, 29 noiembrie. În cadrul turneului au participat peste 300 de judoka, la masculin şi feminin, la categoriile de vârstă “U10”, “U12” şi “U14”.
La acest concurs, CSM Fuşle Security Satu Mare a obţinut locul VII pe echipe, în cadrul clasamentului general pe medalii din 29 de cluburi. Judoka sunt antrenaţi de Vasile Fuşle senior.

Turneul a fost arbitrat de Vasile Fuşle jr. (arbitru continental), Ovidiu Pop (arbitru naţional) şi Gergely Atilla (arbitru naţional).

În continuare vă prezentăm rezultatele obţinute de judoka de la CSM Fuşle Security Satu Mare:
Categoria “U10”:

Locul V

Zenobiu Ster – categoria 42 kg. A pierdut pentru medalia de bronz după un meci foarte echilibrat;