Perechea Alex Pandi-Cristina Roman a participat la concursul de dans sportiv „Cupa Sebeșului”

Dans

Sportivii de la „Royal Dance Club” Satu Mare au participat sâmbătă, 22 noiembrie, la Sebeș la prima ediție a Concursului național de dans sportiv „Cupa Sebeșului”. „Royal Dance Club” Satu Mare a fost reprezentat de perechea Alex Pandi – Cristina Roman (FOTO) care a ocupat locul II la clasa E Latino și locul IV la clasa E Standard, vârsta 16-35 ani.

La competiție au participat peste 300 de perechi din țară iar Ovidiu Ignat a fost invitat ca arbitru la această competiție.

Meritul aparține atât sportivilor cât și antrenorilor Ovidiu Ignat, Otto Varga, Cristian Cordea Mikle și Marius Iepure.