Baschet: CSM Satu Mare a câştigat meciul cu Danzio Timişoara

csmsatumare
Fetele antrenate de Peter Eles s-au impus vineri (7 martie) seara, pe teren propriu, în faţa timişorencelor de la Danzio cu scorul de 65 la 50. Meciul a contat pentru etapa a XXIII-a a Ligii Naţionale de baschet feminin şi s-a desfăşurat de la ora 18.00, în sala de sport a LPS de pe strada Ady Endre din Satu Mare.
Baschetbalistele noastre s-au impus în primul sfert cu scorul de 21-11. Sfertul secund a fost mai puţin reuşit, oaspetele reuşind să câştige cu 8 la 13, însă CSM Satu Mare s-a dus la vestiare cu un avans de 5 puncte (29-24).
Sfertul al III-lea le-a aparţinut tot sătmărencelor (16-12) la fel ca şi ultima parte a meciului (20-14), la capătul partidei tabela de marcaj arătând o diferenţă de 15 puncte.
În următoarea etapă, ce se va desfăşura marţi, 11 martie, CSM Satu Mare va întâlni în deplasare CSU Alba Iulia.