Două medalii de bronz pentru judoka de la CS UNIO Satu Mare

Judo
Sătmărenii Dora Kovacs şi Florin Faur au obţinut medalii de bronz la Campionatul Naţional de Judo U 18, competiţie ce s-a desfăşurat în acest week-end la Deva. Cei doi judoka sunt legitimaţi la CS UNIO Satu Mare.
Dora Kovacs a obţinut medalia de bronz la 63 de kg. Un alt judoka sătmărean, Florin Faur, a urcat pe a treia treaptă a podiumului la 90 de kg. La campionatul de la Deva au mai participat şi alţi trei sportivi de la CS UNIO şi anume: Mercedes Czerlau (57 kg) care a obţinut locul VII, respectiv Albert Troba (60 kg) şi Alex Groza (81 kg), ultimii doi nereuşind să se califice în primii opt.