Baschet: CSM Satu Mare-CSM Târgovişte 68-77

Baschet
Echipa de baschet a CSM Satu Mare a pierdut azi, 19 februarie, pe teren propriu, în faţa CSM Târgovişte cu scorul de 68 la 77. Partida a contat pentru etapa a XX-a din cadrul Ligii Naţionale la baschet feminin.
La finalul primului sfert tabela de marcaj arăta scorul de 17 la 24 în favoarea CSM Târgovişte. Sfertul secund a fost mult mai echilibrat fiind câştigat de gazde cu scorul de 17-13, diferenţa la pauză fiind de doar 3 puncte (34-37). Sfertul al III-lea a fost adjudecat de fetele din Târgovişte (13-19), iar ultima parte de joc s-a terminat la egalitate (21-21).
După înfrângerea suferită azi, CSM Satu Mare se menţine pe locul VIII în clasament. În următoarea etapă, care se va disputa sâmbătă, 22 februarie, elevele lui Peter Eles vor primi vizita formaţiei din Galaţi. Meciul se va juca de la ora 18.00.