Volei: Echipa condusă de Adrian Pricop, aproape de play-off-ul campionatului

volei-csm-sm09
Echipa de volei a CSM-CS ADEP Satu Mare a învins sâmbătă, 25 ianuarie CSU Oradea cu scorul de 1 la 3. Meciul s-a disputat în deplasare şi a contat pentru etapa a VII-a a diviziei A2 la volei feminin.
Primul set a fost adjudecat de gazde (25-22), însă elevele lui Adrian Pricop au reuşit să egaleze după ce au câştigat setul secund cu scorul de 23 la 25. Ultimele două seruri au fost adjudecate de sătmărence (18-25, 23-25) astfel încât echipa tehnicianului Adrian Pricop s-a întors victorioasă de la Oradea (1-3).
După reuşita de sâmbătă, CSM-CS ADEP Satu Mare şi-a consolidat poziţia secundă în clasamentul seriei cu şanse mari de calificarea în play-off-ul campionatului.
În următoarea etapă, ce se va disputa sâmbătă, 1 februarie de la ora 11.00 pe teren propriu, echipa noastră va întâlni Banatul Caransebeş.