Baschet: CSM Satu Mare a pierdut meciul cu Olimpia Braşov

csm
Echipa de baschet a CSM Satu Mare a pierdut sâmbătă, 25 ianuarie în deplasare în faţa Olimpiei Braşov cu scorul de 70 la 67. Meciul a contat pentru etapa a XV-a a Ligii Naţionale de baschet feminin.

Primul sfert a fost câştigat de sătmărence care după 10 minute de joc au luat un avans de 14 puncte în faţa gazdelor, 14-28. În sfertul secund braşovencele s-au mobilizat reuşind să reducă substanţial din avansul elevelor lui Peter Eles (24-12), cu toate acestea însă, la sfârşitul primei reprize tabela de marcaj arăta scorul de 38 la 40, în favoarea echipei noastre.

Sfertul al III-lea a fost adjudecat de braşovence cu scorul de 21 la 10. Sătmărencele au cedat fizic în ultima parte a partidei astfel încât gazdele au reuşit să se impună cu scorul de 70 la 67.

În ciuda înfrângerii suferite la Braşov, CSM Satu Mare îşi menţine poziţia a VI-a în clasamentul LNBF.