Echipa Olimpia Satu Mare învinsă de băcăuani

Olimpia

Olimpia Satu Mare a disputat azi, 23 august, pe teren propriu, un meci amical în compania formației SC Bacău. Sătmărenii au pierdut această partidă cu scorul de 2-0.

Prima repriză a fost una echilibrată, ambele echipe au avut câteva ocazii, dar scorul la pauză a rămas 0-0. În repriza secundă, Dragoș, Bujor și Prodan și-au încercat norocul la poarta adversarilor, însă totul fără succes. « Galben – albaștrii » nu le-au mai putut face față băcăuanilor, iar în minutul 83 aceștia au deschis scorul prin Șchiopu. În minutul 94 al jocului, Miron a reușit să treacă ușor de jucătorii Olimpiei și a trimis balonul în poarta apărată de Anca, stabilind de altfel și scorul final al partidei: 2-0.

Pentru Olimpia Satu Mare au evoluat: Șuta-Munteanu, Ene, Iuhas, Hanus, Gavrilescu, Micaș, Scvarzkopf, Zsiga, Negruț şi Bujor. Au mai intrat: Anca, Moș, Mureșan, Molnar, Villand, Dragoș şi Feier.

Sport Club Bacău a fost reprezentat în teren de: Petrariu-Mihalachioaie, Adascăliței, Lozneanu, Luncanu, Întuneric, Dumitriu, Husein, Rusu, Hurdubei şi Predoiu. Au mai evoluat: Medeșan, Sascău, Strugariu, Miron, Ungureanu şi Curiliuc.

Următorul meci de verificare al Olimpiei va avea loc, sâmbătă, de la ora 18.00, în compania formației FC Bihor.