Elevele lui Dan Fleşeriu, la a treia victorie în campionat

Elevele lui Dan Fleşeriu au învins sâmbătă, 6 octombrie, pe teren propriu, baschetbalistele de la Nova Vita Târgu Mureş, cu scorul de 78 la 55. Partida a avut loc de la ora 18.00, în Sala de sport a LPS, de pe strada Ady Endre.

Cu toate acestea, CSM Satu Mare a pornit cu stângul, pierzând primul sfert cu scorul de 16 la 19, însă diferenţa de trei puncte nu a demoralizat jucătoarele noastre, reuşind să-şi adjudece celelalte trei sferturi de joc (21-8, 21-18 şi 20-10). Pentru CSM Satu Mare, aceasta este cea de-a treia victorie în campionat, după ce fetele lui Fleşeriu au învins Alexandria şi „U” Cluj.

În următoarea etapă, CSM Satu Mare va juca în deplasare cu „U” Alba Iulia. Meciul va avea loc vineri, 12 octombrie, de la ora 17.00.