Vacanță la Muzeu!

Muzeul Județean Satu Mare vă invită să vă petreceți vacanța de vară într-un mod inedit, explorând patrimoniul său bogat prin noile expoziții permanente. Descoperiți o călătorie fascinantă în timp, într-o lume plină de povești, unde vă puteți crea propriile amintiri de vacanță.

Proiectul de educație muzeală „Vacanță la Muzeu” este dedicat copiilor cu vârste între 7 și 12 ani și se va desfășura în perioada 21-30 august 2024, de luni până vineri, între orele 10:00 și 13:00. Activitățile incluse în program cuprind vizite ghidate ale expozițiilor, jocuri și activități interactive, ateliere de pictură și modelaj în lut.

Pentru a participa, este necesară înscrierea telefonică la numărul 0763738984, persoană de contact: Sima Alexandra. Numărul de participanți este limitat la 5-20 copii pentru a asigura o experiență optimă. Costul participării este de 20 de lei pe zi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.