CSM Olimpia Satu Mare se desparte de doi jucători

Coducerea Clubului Sportiv Municipal Olimpia Satu Mare a ajuns la o înțelegere cu doi dintre jucătorii aduși în vara anului trecut la echipa de fotbal, care au reziliat contractele pe cale amiabilă.

Așadar, Adrian Șter și Raul Vidrăsan părăsesc lotul echipei noastre, fiind liberi de contract.

Atacantul Adrian Șter a jucat șapte din cele cincisprezece meciuri al CSM Olimpiei în sezonul de toamnă, dar a acumulat doar 100 minute de joc, marcând un singur gol.

Mijlocașul Raul Vidrăsan a jucat zece meciuri, fiind integralist doar în meciul din etapa a 3-a, cel câștigat cu scorul de 4–1 acasă cu Minaur Baia Mare, unde a marcat un gol. În total a acumulat 445 minute de joc din cele 1350 minute posibile.

Conducerea clubului nostru le mulțumește celor doi jucători pentru munca depusă la CSM Olimpia Satu Mare, și le dorim mult succes în carieră.