Victorie în primul meci amical al verii pentru CSM Olimpia Satu Mare (Foto)

Echipa de fotbal din cadrul Clubului Sportiv Municipal Olimpia Satu Mare va juca sâmbătă finala turneului internațional Cise Cup – Ediția a III-a, împotriva echipei gazdă, Cigánd SE.

Jucătorii noștri au disputat vineri primul meci de pregătire al verii împotriva divizionarei a treia din Ungaria, Putnok FC, echipă care în sezonul trecut a terminat pe locul doi al clasamentului.

Câștigătoare a turneului de la Cigand în 2022, CSM Olimpia Satu Mare  își va putea astfel apăra titlul după succesul din semifinale, scor 4–2. Golurile noastre au fost marcate, în prima repriză de Răzvan Lazăr și Adrian Șter, iar în partea a doua au punctat Morar și Veress Zsombor.

Sâmbătă de la ora 19 (ora României) CSM Olimpia Satu Mare va juca finala împotriva gazdei turneului, Cigánd SE, echipă nou promovată în Liga a 3-a din Ungaria.

III. CISE CUP, CIGÁND (UNGARIA), SEMIFINALA

Putnok FC (L3, Ungaria) – CSM Olimpia Satu Mare 2–4 (1–2)

Marcatori: Dobrovolskyi, Lőrincz, respectiv Răzvan Lazăr, Adrian Șter, Morar, Veress Zsombor.

CSM Olimpia, repriza 1: Moldovan – Apai, Răzvan Lazăr, Prodan, Oanea, Bura, Ziman, Mărieș, Zsiga, Lucuț, Șter.

CSM Olimpia, repriza 2: Oșan – Bota, Ene, Veregut, Micaș, Vidrăsan, Pop N., Chinde, Süveg, Morar, Veress.

Antrenor: Cosmin Iuhas. Director tehnic: Florin Fabian.

Cigánd SE (L3, Ungaria) – Tarpa SC (campionat județean, Ungaria) 1–1 (0–1), 5–4 (după loviturile de la 11 metrii)