Paula Paștiu, medalie de bronz la Naționalele U21 (Foto)

Judoka Clubului Sportiv Municipal Olimpia Satu Mare au participat la Campionatul Național U21, competiție ce s-a desfășurat sâmbătă la Focșani.

Elevii antrenorilor Marian Halas și Dumitrița Rus au avut evoluții bune, trei dintre aceștia calificându-se în finale.

La competiția feminină, categoria +78 kilograme Paula Paștiu a obținut medalia de bronz, iar evoluția sportivei sătmărene i-a convins și pe antrenorii federali să o convoace la  lotul național de senioare.

La categoria 78 kilograme Adina Micaș a terminat pe locul 5. Și Adina a fost convocată în lotul național, fiind pe lista federalilor pentru pregătirile de la centrul olimpic de cadete si junioare.

La categoria de 66 kilograme Miguel Codreanu a obținut locul 5.

Antrenorul Marian Halas a declarat că pentru Paula Paștiu urmează Cupa Europei de juniori, care se va organiza peste două săptămâni la Sarajevo, în Bosnia-Herțegovina.

Cei mai mici judoka de la CSM Olimpia Satu Mare se vor deplasa la Sibiu, unde se va organiza un turneu internațional.