Mina Andrei Mareșanu campion național școlar la șah

Șahistul Clubului Sportiv Municipal Mina Andrei Mareșanu a obținut titlul de campion național școlar la competiția organizată între 23–26 februarie la Căciulata, județul Vâlcea.

Competiția organizată în memoria Elisabetei Polihroniade, fostă mare maestru internațional a adunat la start zeci de elevi șahiști  care s-au întrecut în diferite categorii. Sportivul pregătiti de antrenorul Ciprian Sorin Muntean a concurat la ctaegoria de vârstă U17 și a câștigat proba de dezlegări  devenind astfel campion național.

Elevul Liceului Teoretic Carei a obținut medalia de bronz la blitz, și a terminat pe locul patru la proba șah rapid.