Joc bun și victorie în ultimul amical din cantonamentul echipei CSM Olimpia

Miercuri s-a încheiat cantonamentul de la Tărlungeni al echipei de fotbal din cadrul Clubului Sportiv Municipal Olimpia Satu Mare, dar înainte de revenirea  acasă, elevii antrenorului principal Tiberiu Csik au mai jucat un meci amical împotriva echipei ACS Olimpic Cetate Râșnov, ocupanta locului 3 din seria a 5-a al ligii a 3-a.

Echipa noastră a dominat meciul, și-a creat multe ocazii. În prima repriză portarul ecipei din Râșnov a fost în zi de grație, și a apărat tot .

După pauză Alex Mărieș spart gheața și a deschis scorul în minutul 55, iar cu un sfert de oră mai târziu Gueye Mansour a mărit diferența închizând tabela la 2-0 pentru galben-albaștrii.

De remarcat mutarea bună făcută în această iarnă .Jucătorul legitimat de la Minaur Baia Mare la începutul lunii trecute, Alex Mărieș a devenit golgheterul echipei din perioada de pregătire de iarnă, marcând miercuri al patrulea gol în tricoul Olimpiei.

„Am încheiat acest cantonament bun cu un success. Băieții merită felicitări pentru efortul depus și pentru jocul bun prestat în acest meci, fiindcă au dominat clar partida. Ne întoarcem acasă cu gânduri pozitive” – a declarat Tibi Csik.

Urmează firesc o zi de pauză  iar de vineri se reiau antrenamentele. Sâmbătă e programat un nou test, pe sinteticul de la LPS-Dinamo împotriva echipei din elita județeană, Oașul Negrești Oaș.