Kereskenyi Gabor: “Să ne rugăm împreună pentru orașul nostru” (Foto)

Un eveniment ecumenic a avut loc la Casa Mestesugarilor din Satu Mare. La rugaciuni au participat preoti de la mai multe confesiuni religioase, scopul acestui demers a fost de a aduce impreuna pe toti cei “uniți de același crez comun, aceeași dorință de a face din comunitatea noastră o lume mai bună”, a subliniat primarul Kereskenyi Gabor.

“Să ne ajute Dumnezeu să îi aducem în fiecare an împreună pe toți cei care fac parte din confesiuni diferite, partide diferite, dar sunt uniți de același crez comun, aceeași dorință de a face din comunitatea noastră o lume mai bună.

Să ne rugăm împreună pentru orașul nostru, pentru toți sătmărenii. Pentru ca prin rugăciune, dar mai ales prin faptele noastre să facem din orașul nostru locul unde să ne simțim Acasă! Mulțumim tuturor celor prezenți la eveniment și cultelor religioase care au onorat invitația. Rugăciunile fiecăruia să fie primite!” este mesajul primarului Kereskenyi Gabor.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.