Sătmăreni păcăliţi să doneze bani. Totul se întâmplă în numele Asociaţiei Surzilor

Asociatia Nationala a Surzilor din Romania, filiala Satu Mare, atrage atentia asupra faptului ca sunt persoane care fac colecte, in numele asociatiei.

Iata mesajul acestora:

“ANSR Filiala Satu Mare, în urma unor sesizări cu privire la faptul că pe raza Județului SATU MARE și a Municipiului SATU MARE, ar acționa unele persoane în numele asociației noastre cu scopul colectării de fonduri pentru pretinse proiecte, activități și persoane aflate în situații dificultate, absolut fictive, dorim să vă informăm asupra faptului că ANSR Filiala Satu Mare NU A ORGANIZAT ȘI NU ORGANIZEAZĂ NICIODATĂ COLECTE STRADALE, PRIN SUPERMARKETURI, MIJLOACE DE TRANSPORT PUBLICE, DIN UȘĂ ÎN UȘĂ SAU ORICE ALTE LOCURI PUBLICE.

Vă rugăm să nu încurajați și să nu sprijiniți astfel de acțiuni false, făcute în mod abuziv și ilegal în numele asociației noastre!

Vă mulțumim pentru înțelegere!” este mesajul Asociatiei Surzilor.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.