Incepe Street Music Festival. Programul de astazi

În aceasta seara (astăzi, 1 iulie) începe Street Music Festival la Satu Mare. Din cauza caniculei, concertele au fost programate de la ora 19.00.

Pe durata întregului week-end, în perioada 1-3 iulie, artiști și muzicieni din toată lumea vor umple străzile centrale ale orașului nostru și vor oferi publicului sătmărean și turiștilor din orașele învecinate momente artistice și concerte de excepție.

În organizarea Primăriei Satu Mare, a Centrului Cultural G.M. Zamfirescu și Asociației Culturale pentru Tinerii din Satu Mare, Festivalul Muzicii de Stradă, StreetMusic Festival, este unul dintre cele mai colorate și pline de viață evenimente cultural-artistice, care în fiecare an s-a bucurat de o popularitate uriașă în rândul publicului local, cât și în rândul celor care au vizitat orașul nostru din alte orașe și țări.

Străzile orașului Satu Mare se vor umple din nou cu viață, programele muzical-artistice urmând să se desfășoare în acest an în 6 locații diferite.

Iată programul zilei de astăzi:

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.