Eric Bicfalvi, erou în Rusia: dublă pentru Ural

Careianul Eric Bicfalvi e de neoprit la Ekaterinburg. După hattrickul din Cupă, a reușit „dubla” într-o repriză pentru Ural, în victoria cu Ufa, scor 2-1.

Mijlocașul de 32 de ani a reușit mai mult de jumătate din golurile lui Ural în acest campionat. Cu „dubla” de duminica, 1 noiembrie, din prima repriză cu UFA, el a ajuns la cinci din nouă ale trupei din Ekaterinburg în 13 etape și a scos-o din zona retrogradării.

Al treilea înscris de la punctul cu var din actuala ediție.

În două stagiuni, 2017-2018 și cea anterioară, a terminat cu un bilanț de opt goluri. Departe însă de recordul stabilit de el în Ucraina, unde a marcat de 17 ori pentru Volin Luțk în 26 de meciuri.