Lista cu primarii din judetul Satu Mare

Iată lista cu câștigătorii alegerilor locale de duminica, 27 septembrie, în judetul Satu Mare:

Municipiul Carei – Eugen Kovacs – UDMR

Orașul Ardud – Ovidiu Duma – PNL

Orașul Livada – Piricsi Arthur – UDMR

Orașul Negrești-Oaș – Aurelia Fedorca – PSD

Orașul Tășnad – Adrian Farcau – Pro Romania

Livada – Piricsi Arthur –UDMR

Acâş – Balog Tibor – PNL

Agriş – Szabo Elek – UDMR

Andrid – Papp Tibor – UDMR

Apa -Trandafie Vasile Radu – PNL

Bârsău – Cirudaș Traian – PSD

Batarci – Toma Vasile Adrian – PNL

Beltiug – Bartok Gurzău Ioan – PNL

Berveni – Kiss Zoltan – UDMR

Bixad – Tătar Ioan – PNL

Bogdand – Bojan Aurel – PNL

Botiz – Mureșan Ioan  – PNL

Călinești – Oaș – Dinu Birtoc – PNL

Cămârzana – Florin Ionici – ALDE

Cămin – Suto Imre – FDG

Căpleni – Megyeri Tomas Robert – UDMR

Căuaș – Roka Marius – PNL

Cehal – Jurchis Gheorghe – PSD

Certeze – Ciocan Petru – PNL

Ciumeşti – Schwarczkopf Ioan – PCM

Craidorol – Balogh Daniel – PSD

Crucişor – Coza Romi – PSD

Culciu – Kallos Zsolt Eduard – UDMR

Doba – Ghetina Mihai – PNL

Dorolţ – Găman Mihai – UDMR

Foieni – Brem Laszlo – UDMR

Gherţa Mică – Ciuta Ioan – PSD

Halmeu – Incze Ludovic – UDMR

Hodod – Balog Francisc – UDMR

Homoroade – Ardelean Simion – PSD

Lazuri – Beres Antal Elek – UDMR

Medieşu Aurit – Torok Marian – PNL

Micula – Doboş Istvan – UDMR

Moftin – David Gheorghe – PSD

Odoreu – Pop Dumitru – PNL

Oraşu Nou – Majlat Gavril – UDMR

Păuleşti – Bontea Zenoviu – PNL

Petreşti – Marchiș Gheorghe Otto – FDG

Pişcolt – Varga Cosmin – PNL

Pomi – Krișan Cosmin Ionel – Alianţa PSD+ALDE

Porumbeşti – Toth Zoltan – UDMR

Racşa – Betea Toma – PSD

Săcăşeni – Șipoș Jozsef – UDMR

Sanisclău – Kardosi Ioan Zoltan – UDMR

Santău – Silaghi Sergiu – PNL

Săuca – Marian Gheorghe – PSD

Socond – Cornea Nicolae – PNL

Supur – Crișan Sergiu Petrică – PNL

Tarna Mare – Sobius Monica – PNL

Târşolţ – Pop Grigore – PNL

Terebeşti- Avorniciţi Mariana – PSD

Tiream – Tar Nicolae – PCM

Turţ – Irime Ioan – PNL

Turulung – Gyakon Gheorghe Nicolae- FDG

Urziceni – Schupler Tiberiu – UDMR

Valea Vinului – Cristea Radu – PSD

Vama – Corodan Vasile – PNL

Vetiş – Ilyes Iuliu – UDMR \

Viile Satu Mare – Scucs Szabolcs- UDMR.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.