Locul II pentru Royal Dance la Concursul Național de la Târgu Mureș (Foto)

Royal Dance Club Satu Mare a participat sâmbătă, 9 decembrie la Târgu Mureș la Concursul Național de dans sportiv Cupa Dance Art ediția a X-a unde clubul de dans a fost reprezentat de perechea Farkas Robert- Cociota Carina (FOTO). Cei doi dansatori au obținut locul II la categoria Open Basic Latino (vârsta 12-15 ani).

La concursul național de dans sportiv au participat peste 180 de perechi din țară, iar Ovidiu Ignat a fost invitat ca arbitru la această competiție.

Dupa un an plin de rezultate remarcabile pe plan național și internațional urmează premierea sportivilor la GALA ROYAL 2017 care va avea loc în data de 22 decembrie ora 18.00 la Casa de Cultură a Sindicatelor.

Meritul aparține atât sportivilor cât și antrenorilor Ovidiu Ignat, Varga Otto, Cordea Mikle Cristian și Marius Iepure.