Câștigătorii raliului din week-end. Au fost concurenți din cinci țări

În perioada 15-17 septembrie a avut loc o nouă competitie organizată de ACR-RIDER’S Satu Mare, reunind etapa 7 şi 8 în cadrul Campionatului Est European CEC ORI CUP, precum şi ediţia 33-a a Cupei „Someş Oaş”.

Competiția s-a terminat fără nici un incident sau accident, toți sportivii au ajuns cu bine la finish unde organizatorii au pregătit o masă tradițională: un „gulyas la ceaun”.

La startul competiției s-au aliniat concurenți din: Baia Mare, Timișoara, Zalău, Satu Mare, Caransebeș; respectiv Polonia, Cehia, Ungaria și Slovacia.

Sâmbătă seara după terminarea celor patru etape de orientare și îndemânare s-a organizat o festivitate de premiere la Motel&Restaurant Select unde s-au decernat cupele și premiile pentru câștigători.

În continuare vă prezentăm câștigătorii competiției:

Cel mai tânăr participant: Balogh Dominik (RO-Satu Mare);

„Cupa SATU MARE” (cuprinzand toți cei 34 de piloti (români și străini) la îndemânare):

1. Kui Ferenc (RO-Satu Mare); 2.Giurisici Marius (RO-Timisoara); 3. Roman Magdolen (SK-Banovce);

„Cupa ACR-RIDER’S” (cuprinzând DOAR cele 13 echipaje din România la orientare):

1.Ciclovan Adrian–Doandes Elena (Timisoara); 2. Kszenics Marek-Bobu Ovidiu (Timisoara); 3.Plic Crina- Zaharie Alin (Timisoara);

„Cupa SOMES-OAS” (cuprinzând cei 18 piloți înscris la îndemânare):

1. Kui Ferenc; 2. Giurisici Marius; 3. Stecka Florin (Satu Mare);
4. Bobu Ovidiu (Timisoara); 5. Magdolen Richard(Slovacia); 6. Nemeth Peter (Timisoara);

„Campionatul Est European – CEC ORI CUP- 2017” (cuprinzând cei 16 piloți înscrise în campionatul european la îndemânare):

1.Giurisici Marius (RO-Timisoara); 2. Roman Magdolen (SK-Banovce); 3.Magdolen Viktor (SK-Handlova); 4- Hajduk Prezemyslaw (PL-Myslowice); 5-Kluk Wojciech (PL-Kedzierzin-Kozle); 6. Zdenek Drobik (CZ-Hlucin).

„Campionatul Est European – CEC ORI CUP-2017” (cuprinzand echipajele inscrise in campionatul european la orientare):

Krzewski Maciej – Krzewski Mateusz ( PL- Myslowice) -pentru al doilea an consecutive

Marek Panka – Marek Czmielewski (PL-Opole)
Roman Magdolen – Roman Magdolen jr. (SK-Banovce)
Ciclovan Adrian – Doandes Elena (RO –Timisoara)
Hajduk Prezemyslaw- Brzoska Michal (PL-Myslowice);
Dagmar Drobikova – Zdenek Drobik (CZ –Hlucin).

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.