Raliu pe serpentinele de la Luna Șes. Vezi lista cu câștigătorii competiției

Sâmbătă, 8 și duminică, 9 iulie, a avut loc ediția a IV-a a Cupei Luna Șes- Viteza pe Traseu Montan 2017, pe serpentinele de la Luna Șes.

Această ediție a cuprins două etape distincte din Camppionatul Internațional de VTM – ACR.

Câștigătorii Cupei Luna Șes la VTM-ACR 2017 pe grupe și clase etapa a II-a a Campionatului Internațional VTM:

GRUPA JUNIORI:

Locul 1

Tarta David (Baia Mare, Subaru Justy)

Locul 2

Iocsak Natalia Ramona (Livada, Honda)

GRUPA FEMININ:

Locul 1 Iocsak Natalia Ramona (Livada, Honda)

GRUPA DEBUTANȚI:

Clasa H1

Locul 1

Dobrai Zsigmond (Oradea, Nissan Micra)

Locul 2

Rus Nelu Daniel (Bistrita, Honda)

Clasa H2 – neconstituit

Clasa H3

Locul 1

Moldovan Liviu (Oradea, Renault Megane)

Locul 2

Manole Danutl (Baia Mare, Opel Kadett)

GRUPA AVANSAȚI:

Clasa H9

Locul 1

Uram Andrei (Oradea, Mazda 323F)

Locul 2

Vezendan Mihai (Satu Mare, Honda CRX)

Locul 3

Giurisici Firuleasa Marius (Timisoara, Honda)

Clasa H10. –neconstituit

Clasa H11

Locul 1

Orha Claudiu Gavril (Baia Mare, Mitsubishi Colt)

Locul 2

Tirpe Ioan (Oradea, BMW)

Locul 3

Stecka Florin (Satu Mare, BMW)

Clasa H12

Locul 1

Pasca Ovidiu (Baia Mare, Mitsubishi Lancer)

Locul 2

Merce Cosmin (Oradea, BMW)

OPEN

Locul 1

Pasca Ovidiu (Baia Mare, Mitsubishi Lancer)

Locul 2

Orha Claudiu Gavril (Baia Mare, Mitsubishi Colt)

Locul 3

Tirpe Ioan (Oradea, BMW)

Câștigatorii Cupei Luna Șes la VTM-ACR 2017 pe grupe și clase etapa a III-a a Campionatului International VTM:

GRUPA JUNIORI:

Locul 1

Tarta David (Baia Mare, Subaru Justy)

Locul 2

Iocsak Natalia Ramona (Livada, Honda)

Locul 3

Hanea Mihnea (Cluj-Napoca, Ford Fiesta)

GRUPA FEMININ:

Locul 1

Iocsak Natalia Ramona(Livada,Honda)

GRUPA DEBUTANTI:

Clasa H1

Locul 1 Dobrai Zsigmond (Oradea, Nissan Micra)

Clasa H2 – neconstituit

Clasa H3

Locul 1 Moldovan Liviu (Oradea, Renault Megane)

Locul 2

Manole Danutl (Baia Mare, Opel Kadett)

Locul 3

Pirvu Ionut (Baia Mare, MG ZR)

GRUPA AVANSATI:

Clasa H9

Locul 1

Uram Andrei (Oradea, Mazda 323F)

Locul 2

Kui Ferenc (Satu Mare, Honda CRX)

Locul 3

Vezendan Mihai (Satu Mare, Honda CRX)

Clasa H10 –neconstituit

Clasa H11

Locul 1

Orha Claudiu Gavril (Baia Mare, Mitsubishi Colt)

Locul 2

Stecka Florin (Satu Mare, BMW)

Locul 3

Tirpe Ioan (Oradea, BMW)

Clasa H12

Locul 1

Pasca Ovidiu (Baia Mare, Mitsubishi Lancer);

OPEN

Locul 1

Pasca Ovidiu (Baia Mare, Mitsubishi Lancer)

Locul 2

Uram Andrei (Oradea, Mazda 323F)

Locul 3

Orha Claudiu Gavril (Baia Mare, Mitsubishi Colt).

Fiecare câștigător a primit pe lângă cupe, diplome, medalii și premii oferite de ATP Motors.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.