Trei medalii pentru Royal Dance Club la Concursul Național de la Dej (Foto)

Royal Dance Club Satu Mare a participat în data de 3 iunie la Dej, la Concursul Național de dans sportiv Cupa „Latino Angels” (ediția a X-a) unde dansatorii sătmăreni au obținut o medalie de aur și două de argint, iar o pereche s-a calificat în finala competiției.

La Concursului Național de dans sportiv au participat peste 250 de perechi din țară, iar Ovidiu Ignat a fost invitat ca arbitru la această competiție.

Cele patru perechi de la Royal Dance Club au avut o evoluție remarcabilă la această competiție sportivă, au obținut următoarele rezultate la diferite categorii de vârstă și clasă:

Ignat Eduard – Jurguț Luiza (FOTO) locul 1 la Open Latino 16-35 ani;

Horvath Mark – Reif Isabela locul 2 la clasa E 12-15 ani pereche mixta Royal Dance/Rus Team Baia Mare;

Crăciun Andrei – Pintea Jessica locul 2 la Debutanți 1 dans (Cha-cha) 4-7 ani;

Petruse Horia – Varna Adelina locul 6 la Debutanti 1 dans (Cha-cha) 10-11 ani.

Meritul aparține atât sportivilor cât și antrenorilor Ovidiu Ignat, Varga Otto, Cordea Mikle Cristian și Marius Iepure.