Juriul a decis ! Cine este cea mai frumoasă sătmăreancă (Foto&video)

Amalia Simion este Miss Zilele Orașului Satu Mare 2017. Adolescenta de 14 ani a fost desemnată astăzi, 27 mai, în cadrul concursului de frumusețe ce a avut loc pe scena amplasată pe Platoul din Piața 25 Octombrie.

În competiție s-au înscris 12 fete: Palsabo Sienna, Amalia Simion, Ramona Silaghi, Alina Varga, Lusia Ketrin, Larisa Verdeș, Jekey Jessy, Raluca Sopronz, Kerner Borbala, Rosalinda Șerban, Kaposi Jennifer și Bianca Mărculescu.

Locul III al podiumului a fost adjudecat de Jekey Jessy, iar locul secund de Larisa Verdeș.

Ca de obicei, fetele au avut de trecut de trei probe: ținuta de zi, ținuta sport și ținuta de seară, după care juriul s-a retras să delibereze.

Amalia are 14 ani și este elevă la Școala Gimnazială „Grigore Moisil” din Satu Mare. Cea mai frumoasă sătmăreancă s-a născut în zodia Gemeni, iar interpretul ei preferat este James Artur.

Îi place să cânte, să danseze și adoră spaghetele.

Amalia Simion spune că sportul ei preferat este dansul sportiv, iar cel mai îndrăgit film „Titanicul”.

Amalia Simion a fost premiată de către Miss Zilele Orașului Satu Mare 2016, Mădălina Sabou.

Tot în cadrul concursului de astăzi au fost desemnate și Miss Popularitate – Lusia Ketrin, iar titlul de Miss Eleganță a fost câștigat de Borbala Kerner.