Motoare turate, drifturi și adrenalină la Rally Sprint Satu Mare (Galerie foto&video)

79 de concurenți din mai multe județe ale țării s-au înscris la startul celei de-a II-a etape a Concursului Internațional de Rally Sprint ce se desfășoară azi, 29 aprilie, pe B-dul Transilvania din Satu Mare.

Competiția propriu-zisă a început în jurul orei 11.30.

Cei 79 de concurenți sunt din: Târgu Mureș, Timișoara, Livada, Satu Mare, Miercurea Nirajului (Mureș), Carei, Baia Sprie, Oradea, Baia Mare, Deva (Hunedoara), Sânmartin (Bihor), Sîntion (Bihor), Zalău (Sălaj), Periam (Timiș).

Festivitatea de premiere este anunțată pentru ora 17.00.

Evenimentul sportiv este organizat de ACR și Clubul Sportiv Rider’s Satu Mare cu sprijinul Consiliului Local al municipiului reședință de județ.

Iată clasamentul competiției:

Grupa JUNIORI :

Locul I

Pelici Darco Antonio 16 ani  (Timișoara, Honda)

Locul II

Iocsak Natalia Ramona 13 ani (Ungaria, Honda)

Locul III Pintye Balázs 14 ani (Satu Mare, Honda)

FEMININ:

Locul I Iocsak Natalia Ramona (Ungaria, Honda)

Locul II

Kiss Pamela (Satu Mare, Opel Astra)

DEBUTANTI:

CLASA 1

Locul I

Ciotau Alexandru (Timișoara, Citroen Saxo)

Locul II

Dobrai Zsigmond (Oradea, Nissan Micra)

Locul III

Șugar Cristian (Timișoara, Honda Civic)

CLASA.2.

Locul I

Liviu Moldovan (Oradea, Renault Megane)

Locul II

Petyar Burta Istvan (Sânmartin, VW Golf)

Locul III

Mărcuș Iulian (Baia Mare, Opel Astra)

AVANSAȚI

CLASA 1

Locul I

Nicoară Radu (Timișoara, Renault Clio)

Locul II

Pașca Ovidiu (Baia Mare, MG ZR 1,8)

Locul III

Uram Andrei (Oradea, Mazda);

CLASA 2

Locul I

Veress Tamas Istvan (Baia Mare, Opel Manta)

Locul II

Nagy Attila (Baia Mare, Opel Astra)

Locul III

Popa Claudiu (Timișoara, Opel Kadett)

CLASA 3

Locul I

Stecka Florin (Satu Mare, BMW)

Locul II

Kui Ferenc (Satu Mare, Seat Ibiza)

Locul III

Fasie Sorin (Sânmartin/BH, Peugeot 206)

CLASA 4

Locul I

Hudema Marius (Timișoara, Subaru STI)

Locul II

Andor Marius (Baia Mare, VW Golf 4×4)

Locul III

Mihat Eugen (Oradea, Subaru Impreza)

OPEN

Locul I

Hudema Marius (Timișoara, Subaru STI)

Locul II

Stecka Florin (Satu Mare, BMW)

Locul III

Fasie Sorin (Sânmartin/BH, Peugeot 206)

ECHIPE

Locul I

Full Throttle Racing – Oradea

Locul II

Sport Masters YEAR 2012-Timișoara

Locul III

CS A-K RIDER’S Satu Mare.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.