Cine sunt laureații Galei Sportului Careian (Galerie foto)

Campioana olimpică Simona Pop și arbitrul internațional Kovacs Istvan au fost distinși cu titlul de „Omul anului în sport”, decernat în cadrul Galei Sportului Careian, eveniment ce s-a desfășurat luni, 27 februarie la Castelul Karolyi.

În cadrul Galei Sportului Careian, sportivii premiați au fost propuși de fiecare club sau asociație sportivă în parte.

În continuare vă prezentăm lista cu sportivii premiați:

Omul anului în sport: campioana olimpică Simona Pop
Omul anului în sport: arbitrul internațional István Kovács

1.KUNG FU – CS. SHAOLIN KUNG FU
Bohonyi Mark
Bohonyi Martin
Simon Tibor
Mester Boglarka
Kaplonyi Kristóf
Suciu Monica
Leascu Lorena
Sterk Edvin
Sterk Aron
Instructori: Variu Alin,Variu Cristian

2. SKANDENBERG – AS. BODYBUILDER GYM CAREI
Gheorghe Nistea – bronz la Campionatele Naționale
Luczás Norbert – loc 5 la Campionatele Naționale
Mitrácska Attila – loc 9 la Cupa Gold Plaza
Instructor: Pete Komáromy Gergő

3. POWERLIFTING – CS. FIT FORCE CAREI
Daniel Mureșan – loc 3 la Tiger Clasic București

4. AEROMODELE – CLUBUL COPIILOR CAREI
Reitler Alex
Fischer Matyas
Cristea Nicolae
Maran Natanael
Bertok Csaba
Veber Mihai
Danca Tomi
Antrenor: Mastan Gheorghe

5. TIR CU ARCUL – ASOCIAŢIA SPORTIVĂ CORVUS REGIA
Lászlófi Csaba
Szaniszlai Csaba
Mák István
Georgescu Dragoș
Perdi Levente
Antrenor: Matei Sorin

6. PESCUIT SPORTIV
Peter Micula
Pongracz Norbert

7. ECHITAȚIE, sărituri peste obstacole – CS. DROSERA
Jakab Áron

8. BILIARD
Gergely Francisc
Olah Gábor

9. BASCHET – AS. SPORTIVĂ BASCHET CLUB „PRIMO” CAREI
club care în 2016 a fuzionat cu Baschet Club Magic Satu Mare
Ujlaki David
Nilgesz Andrei
Mikulas Albert
Bontea Luca
Gaspar Paul
Biro Sara
Dranga Iulia
Tuser Letisia
Dandos Julia
Pocol Roxana
Antrenori: Prof Timoc Florentina, prof Csizma Robert

10. KARTING:
CLUBUL COPIILOR CAREI
Rikhárd Márk
Selymesi Dávid
Leng Lénárd
Szabó Szabolcs
Verdes Márk
Poti Lucian
Ajutor Tehnic: Varga Tamás, Hund Csaba

AS KART RACING CAREI
Pakulár István
Pakulár András

Solymosi Máté
Schmidt Helmut
Egli Cristian
Nagy Patrick
Saierli Francisc
Dobai Csaba
Ajutor Tehnic:Negru Norbert, Schmidt Roland, Frast Robert
Antrenor: Mille János

11. TENIS DE MASĂ – CLUBUL ELEVILOR – TAPO CAREI
Dari Helga
Szilagyi Paul
Reitler Eliza
Rad Ayana
Balaj Robert
Mudure Marcel
Costea Răzvan
Knecht Barnabas
Vaipan Alexandru
Forgacs Mark
Tempe Mark
Pașcui Nicoleta
Comiati Alexandra
Instructori: Botyán Géza, Ghic Roxana
Antrenor: prof. Mircea Podoba

12. ATLETISM – CSS LICEUL TEORETIC CAREI
Scremenț-Baciu Cătălin Marian
Țicle Denis Cristian
Mărneanu Cătălin Nicușor
Vădan Laurențiu Daniel
Turcu Vlad Alexandru
Racolța George Florin
Cura Roxana Maria
Tegzes Natalia Maria
Bihori Ștefania Dorottya
Kinczel Antonia
Balog Olimpiu Daniel
Racolța Teodora Georgiana
Békés Rebeka
Kürti Emőke
Vaipan Iulian Gabriel
Bisztriczki Evelin
Premiu Special: dl. Nicușor Jurj
Antrenori: Mărneanu Ioan, Turcu Florin

13. KARATE
CS SAKURA
Knecht Patrik
Medvei Edvin
Mates Serban
Knecht Vivien
Ruje Antonio
Potrovita Sergiu
Simonka Rájmond

Márkus Csongor
Vass Christofer
Csizmár Nándor
Antrenori:Gheorghe Dărăban, Engber Ingrid

CS KARATE DO B.K.F.S. CAREI
Bartincki Attila
Maurer Alex
Hagen David
Instructori: dr. Fazekas György, Bács Csaba, Bartincki Attila

14. DANS SPORTIV – CS. LEAD & FOLLOW
Benze Márk
Magdás Johanna
Letényi Gergely
Lieb Denisa
Keszenheimer József
Tyúkodi Krisztina
Keszenheimer Róbert
Graz Denisa
Solymosi Máté
Magdás Júlia
Tömöri Márk
Evert Szoffi
Varga Chris
Polák Hanna
Instructor: prof. Bagossy Zoltán

15. FOTBAL :
Fotbal feminin Carei, Grupa ”Selecție Primară” 2016
Buzura – Beraru Ștefana – Paraschiva
Cura Roxana – Maria
Czier Nikolett
Hevele Hanna
Jonucz Denisa – Katalin
Linzenbold Karina
Oneț Daiana – Maria
Varga Amalia
Varga Natalia
Vicsocsan Evelin.
Antrenor: Jurj Nicușor

CSM VICTORIA CAREI, CSS CAREI ȘI KINDER CAREI
Tilinger Dániel – CSM Victoria Carei – 1997 (categoria de vârstă)
Griszhaber Gabriel – CSM Victoria Carei – 1998
Silaghi Randu-Koloman – CSM Victoria Carei – 1999
Mihale Claudiu – CSM Victoria Carei – 2000
Mărneanu Cătălin – CSM Victoria Carei – 2001
Nyéki Kevin – CSS Carei – 2002
Hajlák Darius – CSS Carei – 2003
Ménesi Alex – CSS Carei – 2004
Selymesi Dávid – CSS Carei – 2005
Várkuti Bence – Kinder Carei – 2006
Maxi Dominik – Kinder Carei- 2007
Tempfli Márkó – Kinder Carei- 2008

Cosar Rareş – Kinder Carei – 2009
Antal Edvárd-Gergő – Kinder Carei – 2010
Antrenori: Nintaș Răzvan, Tabi Zsolt, Gindele Gergely, Csenteri József, Botos Zsolt, Botan Marius

16. IMPLICARE ÎN ORGANIZAREA DE ACTIVITĂȚI SPORTIVE:
Kovács Szabolcs – Cupa Footsal Carei 2016
Daniel Mureșan – pt. evenimentul Cel mai puternic om – Strong Man 2016
Mircea Dohan – Memorialul Mircea Dohan la handbal

Sportivul anului în probe neolimpice
Bartincki Attila (karate) – campion național de tineret la Kata, Kumite și Ipon, loc I și II la European Shotokan Championship

Sportivul anului în probe olimpice:
Scremenț-Baciu Cătălin Marian (CSS Liceul Teoretic – Atletism) vicecampion național la aruncarea suliței la juniori

Premiu special
premiu special în valoare de 500 euro acordat de Pete Komáromy Gergő: Dari Helga (Clubul Elevilor Tapo Carei) – locul 34 mondial și 14 în Europa.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.