Medalie de argint pentru Royal Dance Club la „Cupa Prodance” (Foto)

dans1

dans2

Dansatorii de la Royal Dance Club Satu Mare au participat sâmbătă, 29 octombrie, la Orăștie, la Concursul Național de dans sportiv „Cupa Prodance”, ediția a II-a unde au obținut o medalie de argint.

La Concursul Național de dans sportiv au participat peste 150 de perechi din țară, iar Ovidiu Ignat a fost invitat ca arbitru la această competiție.

Perechea din Satu Mare care a reprezentat clubul la această competiție sportivă a obținut un rezultat excelent. Este vorba despre perechea Lodină Andrei – Pugner Donca Verona (FOTO), care au cucerit locul II la clasa Hobby, vârsta 10-11 ani.

Meritul aparține atat sportivilor cât și antrenorilor Ovidiu Ignat, Varga Otto, Cristian Cordea Mikle și Marius Iepure.

Dansatorii de la Royal Dance Club se pregătesc în această săptămână intensiv pentru că urmează Campionatul Național de dans sportiv pe clase de la Sibiu unde sunt șanse foarte mari de a cuceri o medalie cât mai strălucitoare.