Raliu: Vezi câștigătorii Campionatului European de îndemânare și orientare

raliu

Municipiul Satu Mare a găzduit în week-end un adevărat show automobilistic. Este vorba despre ediția cu numărul 20 al CEC ORI CUP, etapele 7 (de noapte) și 8 (cea de zi), respective Cupa „Someș-Oaș” (ediția 32).

În cadrul competiției au fost patru etape de orientare (210 km în municipiul Satu Mare și în comunele: Lazuri, Botiz, Odoreu, Livada, Medieșu Aurit) și patru etape de îndemânare (toate în poligonul ACR).

La competiție au concurat piloți din: Baia Mare, Timișoara, Zalău, Satu Mare, Polonia, Cehia, Ungaria și Slovacia.

În continuare vă prezentăm lista cu câștigătorii competiției:

Cupa Satu Mare (cuprinzând toți cei 30 de piloți (români și străini) la îndemânare):

Locul I

Kiss Bertalan Cristian (Satu Mare, Opel Astra)

Locul II

Giurisici Marius (Timișoara, Mitsubishi)

Locul III

Nagy Attila (Baia Mare, Opel Astra);

Cupa „ACR-RIDER’S” (cuprinzând doar cele 12 echipaje din România la orientare):

Locul I

Ciclovan Adrian–Doandes Elena (Timișoara)

Locul II

Kiss Bertalan Cristian–Kiss Pamela (Satu Mare)

Locul III

Kszenics Marek-Bobu Ovidiu(Timișoara)

Cupa „Someș-Oaș” (cuprinzând cei 17 piloți români înscriși la îndemânare):

Locul I

Kiss Bertalan Cristian

Locul II

Giurisici Marius

Locul III

Nagy Attila

Locul IV

Kovacs Levente (Satu Mare)

Locul V

Balogh Alex (Satu Mare)

Locul VI

Setyar Cristian (Timișoara)

Campionatul Est European „CEC ORI CUP” (cuprinzând cei 13 piloți înscriși în campionatul european la îndemânare):

Locul I

Giurisici Marius (Timișoara, Mitsubishi)

Locul II

Morel Andrzej (Opole, Skoda)

Locul III

Zdenek Drobik (Hlucin, Skoda)

Campionatul Est European „CEC ORI CUP” (cuprinzând echipajele înscrise în campionatul european la orientare):

Locul I

Krzewski Maciej – Krzewski Mateusz (Myslowice)

Locul II

Kenyeres Miklos – Sebestyén György (Budapest)

Locul III

Buci Milan – Tinak Marian (Bratislava)

Locul IV

Dagmar Drobikova – Zdenek Drobik (Hlucin)

Locul V

Morel Andrzej – Morel Paulina (Opole)

Locul VI

Marek Panka – Marek Czmielewski (Opole).

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.