Tenis de masă: TAPO Carei la Campionatul Național de juniori

Tenis de masa

La sfârșitul săptămânii trecute a avut la Zalău finala Campionatului Național juniori 4 unde a participat echipa Clubul Copiilor – TAPO Carei cu o echipa de fete și una de băieți.

Echipa de fete formată din Eliza Reitler, Ayana Rad și Alexandra Comiati s-a clasat pe locul 6, iar cea de băieți alcătuită din Răzvan Costea, Alexandru Vaipan și Knecht Barnabás s-a calificat din grupe în primele 16 unde a obținut locul 15 în final.

Tot la Zalău a avut loc Cupa 1 IUNIE în zilele de 29-30 mai, competiție destinată copiilor de 7-8 ani, respectiv 9-10 ani.

La categoria 7-8 ani sportiva Alexandra Comiati a obținut locul II, iar sportivul Alexandru Vaipan, locul III.

La categoria 9-10 ani, Eliza Reitler și Ayana Rad au părăsit competiția în sferturile de finală.