Vezi programul „Zilelor Orașului Satu Mare”

Afis_SatuMare

Mash_SatuMare

Lidia Buble, Corina, Ruby, „Carla’s Dream”, „Iris” și „Direcția 5” sunt doar câțiva dintre artiștii și trupele care vor urca pe scena celei de-a XX-a ediții a „Zilelor Orașului Satu Mare”. Evenimentul va începe vineri, 27 mai, iar petrecerea va continua până duminică (29 mai), târziu în noapte.

Vă prezentăm programul dedicat „Zilelor Orașului Satu Mare”:

Scena I, P-ța 25 Octombrie

Vineri, 27 mai:

17.00 Deschidere oficială
Concert cu tenorul Nagy Norbert
Concert al Filarmonicii „Dinu Lipatti” Satu Mare
18.00 Spectacol pentru copii cu trupa ,,Zurli”

Street dance cu Black & White Angels
19.00 Direcția 5
20.00 Corina
21.00 Ruby
22.00 Lidia Buble
23.00 Puya & Vescan& Ester& Anastasia
24.00 Spectacol Lasere

Sâmbătă, 28 mai:

19.00 Randy & Uddi& Jo& Band
20.00 Kallay Saunders Band/Ungaria
21.20 Loredana
22.30 Chris Norman
24.00 Foc de artificii

Duminică, 29 mai:

18.00 Miss Ziua Oraşului Satu Mare
20.00 Fely Donose & Band
20.50 Dans modern cu Trupa Still
21.00 Kerozin/Ungaria
22.00 Hip-hop dance cu Clubul de Dans Crazy Dancers
22.10 Iris
23.00 Carla’s Dream

Scena II, P-ța Libertăţii:

Vineri, 27 mai:

17.00 Concert folk: Sorin Bălaj, Florin Micas , George Negrea, Geta Govor, Ionel Bledea
Seară etno cu sătmărenii: Angela Munteanu, Ghiţă Blidaru, Sebastian Bodea, Nicu Pop, Cătălin Bococai, Darie Berende, Pionierii, Ciprian Tempe, Meda, Mister, Argus, Bianca Rus, Sentimental, Bravo

Recital

20.00 Ghiţă Munteanu
21.00 Sergiu Vaida şi Nănaşii de la Cluj
22.00 Văru Săndel

Sâmbătă, 28 mai:

18.00 Dans german cu Ansamblul minorităţii germane Gemainsaime
Ansamblul minorităţii ucrainiene „Trandafirii Negri”, dans maghiar, Malvina Madăr Iederan, Viorel Pop, Hermina Marc Iluţ, Maria Tripon şi Ansamblul Oaşul, Ansamblul Ceatăra Carei, Ana Holdiş Pop, Laura Back, Romina Sârbe şi Cristian Totpati, Ansamblul Cununiţa Satu Mare: Leontina Dorca, Maria Carmen Sas, Lucia Potra, Maria şi Mihai Nemeş, Nicolae Mureşan şi Nicolae Mureşan Jr., Vasile Coca, Mariana Deac

Duminică, 29 mai:

16.00 Program pentru copii cu Ella Bella
18.00 Maria Petca şi Ansamblul Măgura, Georgiana Marina, Andrada Bârsăuan, Fraţii Petreuş, Ansamblul Polorisum din Zalău, Marius Ciprian Pop
20.00 Recital: Sava Negrean Brudaşcu, Petrică Mureşan, Cristian Pomohaci

Alte activități:

Sâmbătă – 28 mai:

Ora 11.00 Start Crosul Tineretului – B-dul Transilvania
Ora 12.00 Premierea câstigătorilor Crosului.
Ora 14.00 Demonstrații sportive – Locația: P-ța Libertății, parcarea din fața Catedralei Catolice la diferite ramuri sportive (lupte, karate , scrima ,judo, kangoo jumps, fitness)

În paralel se va organiza un stand pentru air soft. (programul exact al demonstrațiilor sportive incă nu a fost definitivat)

Duminică 29 Mai:

Ora 10.00 Competiție de minifotbal pentru copii.- Locația: B-dul 1 Decembrie 1918
Ora 15.00 The Strongest Men , competiţie de forţă – Catedrala Romano Catolică,
27 – 29 mai Târgul Meșterilor/Pasajul Corneliu Coposu
27 – 29 mai Expo filatelie/ Istorie şi filatelie în jurul Sătmarului Pasajul Corneliu Coposu.

Un Comentariu la "Vezi programul „Zilelor Orașului Satu Mare”"

    Leave a Reply

    Your email address will not be published.

    Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.