Rezultatele obținute de „Royal Dance Club” la „Cupa Sătmarului”

dans6

Sala de sport „Ecaterina Both” din Satu Mare a găzduit la sfârșitul săptămânii trecute, editia a VI-a a Concursului Național de dans sportiv „Cupa Sătmarului”. La eveniment au fost prezenți și cei doi vicepresedinți ai Federației Române de Dans Sportiv, Cristian Parnescu și Costinel Mihaiu.

La competiție au participat peste 300 de perechi de la cele mai puternice centre de dans sportiv din țară (Oradea, Cluj, Timișoara, Baia Mare, Sighet, Arad, Bistrița) dar și din Ungaria.

Perchile de la „Royal Dance Club” Satu Mare au obținut următoarele rezultate la diferitele categorii de vârstă și clasă:

Marița Ciprian – Bumba Oana: locul 1 open standard si latino varsta 12-15 ani
Ignat Eduard – Jurcut Luiza: locul 1 la Open Latino varsta 16-18 ani
Cordea Patrick – Lăzărescu Laura: locul 3 la clasa E varsta 6-11 ani
Opre Mihnea – Chereji Iulia: locul 2 open basic standard și locul 3 open standard si locul 4 la open basic latino, varsta 14-15 ani
Sabău Tudor – Arnăut Luana: locul 1 la clasa E și locul 4 la open basic latino vârsta 12-13 ani
Rapan George- Torja Cerasela: locul 1 la clasa D și locul 6 la open basic standard vârsta 14-15 ani
Decsei David – Istratii Arina: locul 3 la Open Basic Latino și locul 7 open basic Standard vârsta 14-15 ani
Denis Coșarcă – Cociota Carina locul 3 la clasa D și open basic standard și locul 6 la open basic Latino vârsta 12-13 ani
Nagy Alex – Bontea Madalina:locul 6 la clasa E standard și latino vârsta 16-35 ani
Botiș Adrian – Mocanu Daria: locul 2 la precompetițional 2 dansuri vârsta 8-9 ani
Kuki Roland – Kuki Vivien: locul 1 la clasa Hobby vârsta 6-9 ani
Lodina Andrei – Pugner Verona: locul 5 la clasa Hobby vârsta 10-11 ani
Petric George – Roșianu Ada: locul 1 la precompetițional 1 dans și 2 dansuri vârsta 10-11 ani
Caracioni Octavian – Bran Letiția: locul 3 la precompetițional 1 dans și locul 2 debutanți 2 dansuri vârsta 10-11 ani
Bratosin Luca- Micle Ingrid: locul 6 la precompetițional 1 dans vârsta 10-11 ani
Nagy Luca – Moraru Karina: locul 5 la precompetițional 3 dansuri vârsta 8-9 ani
Gulya Rebeka: locul 1 solo fete cha cha 4-7 ani
Varna Adelina: locul 2 solo fete cha cha vârsta 4-7 ani
Pintye Jessica: locul 3 solo fete cha cha vârsta 4-7 ani
Istrate Maria: locul 7 solo fete cha cha vârsta 4-7 ani
Pop Nicolas – Chilintan Iulia: locul 1 la debutanți 1 dans vârsta 12-15 ani
Crăciun Andrei – Pintye Jessica: locul 3 la debutanți 1 dans 4-7 ani
Cozma Dorin- Varna Adelina: locul 4 debutanți 1 dans 4-7 ani
Prodan Ardelean Andrei – Gulya Rebeka: locul 5 debutanți 1 dans 4-7 ani
Simoneac Matei – Crăciun Mara: locul 4 la debutanți 1 dans 8-9 ani
Opre Florentin – Ivanycki Ingrid: locul 4 la debutanți 1 dans 10-11 ani
Gazsa Mark – Pop Diana: locul 3 la debutanți 1 dans vârsta 12-15 ani.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.