Fotbal: FC Brașov – Olimpia Satu Mare 3-0

meci1

Echipa antrenată de Mircea Bolba a pierdut cu 0-3 meciul jucat marți (22 martie) seara, în deplasare, pe terenul formației FC Brașov.

În prima repriză, sătmărenii ratează câteva ocazii de gol: Munteanu în minutul 3, Kanalos în minutul 13, iar Mărkuș în minutul 16. La pauză scorul a fost de 0-0.

În repriza secundă, Olimpia primește rapid două goluri. În minutul 53, Manole trimite balonul spre poarta noastră, balonul îl atinge pe Mureșan și intră în plasa porții, scor 1-0 pentru FC Brașov.

Al doilea gol vine în minutul 64, când Andor trimite cu capul balonul în colțul lung al porții. Golul cu numărul trei este marcat în urma unui penalty, în minutul 90, scor 3-0 pentru echipa gazdă.

În următoarea etapă, Olimpia va întâlni sâmbătă, 26 martie, pe teren propriu, FC Baia Mare. Meciul va începe la ora 11.00.