Azi la stadion: Sătmărenii au donat bani pentru a-l ajuta pe Dragoș

Olimpia1

Olimpia2

Olimpia3

Olimpia4

Sătmărenii care au venit la meciul de astăzi, 19 martie, dintre Olimpia și CSM Râmnicu Vâlcea au donat în total suma de 6.700 lei și 300 de euro pentru micuțul Dragoș, copilașul de 8 luni care este grav bolnav și necesită o intervenție chirurgicală, care se poate face doar în străinătate.

Și jucătorii de la Râmnicu Vâlcea au pus mână de la mână și au donat o sumă pentru a sprijini familia Sabou.

Revenind la meci, trebuie spus că Olimpia Satu Mare a învins CSM Râmnicu Vâlcea, scor 2-1, în cadrul etapei a 23-a, a Ligii a II-a, Seria a II-a la fotbal.

Scorul a fost deschis în minutul 25 de către Brata. Cu două minute înainte de finalul primei reprize, Mărkuș a înscris al doilea gol, astfel că echipa noastră a mers la vestiare cu un avantaj de două goluri.

Pentru vâlceni a înscris Stoica în minutul 90.

În următoarea etapă, Olimpia va juca în deplasare, la Brașov. Meciul va putea fi urmărit marți, 22 martie, de la ora 19.00, la Digi Sport.