meci3

meci4

meci5

meci6

Elevii lui Tibi Csik au terminat la egalitate cu Șoimii Pâncota, scor 1-1, în meciul jucat astăzi, 12 martie, pe teren propriu.

Olimpia a ajuns în avantaj încă din primele minute ale primei reprize. În minutul 4, Munteanu pătrunde în careu şi centrează, însă Dubeştean comite henţ, iar arbitrul decide lovitură de la 11 metri, transformată de Mărkuş, scor 1-0.

După doar două minute, arbitrul dictează un al doilea penalty, dar de această dată în favoarea oaspeților, după ce Dragalina cade în careu împins de Iuhas. Dragalina înscrie cu siguranţă, readucând egalitatea pe tabela de marcaj, scor 1-1.

În repriza secundă, Olimpia iese mai hotărâtă la atac, însă ratează două ocazii prin Iuhas, în minurul 51 și Mărkuș, în minutul 60.

În minutul 83, Olimpia cere penalty la un presupus henţ în careu, însă arbitrul refuză să acorde lovitura de pedeapsă.

În cele din urmă partida se încheie cu scorul de 1-1.

Olimpia Satu Mare: Băican – D. Muntean, I. Tătaru, Iuhas (cpt.), Sălăgeanu – Onicaş, Bura (D. Lukacs ’66), Kanaloş, Brata (Bîgiu ’82) – Buhăescu (Takacs ’69), Mărkuş. Antrenor: Tiberiu Csik.