Olimpia a pierdut cu 0-1 la Mediaș

meci1

Olimpia Satu Mare a început cu o înfrângere sezonul de primăvară a Ligii a II-a la fotbal. Elevii lui Tibi Csik au pierdut vineri, 26 februarie, meciul jucat în deplasare împotriva echipei Gaz Metan Mediaș, scor 0-1.

Scorul a fost deschis în minutul 23 al partidei. Liviu Băjenaru șutează de la aproximativ 25 de metri și trimite balonul sub transversală.

Repriza secundă a început cu o ocazie destul de mare pentru sătmăreni, însă Mărkuș care trage de la 7 metri îl lovește cu balonul în spate pe unul dintre fundași și obține doar un corner.

După înfrângerea de ieri, Olimpia Satu Mare rămâne pe locul IX cu 26 de puncte, iar Gaz Metan Mediaș urcă pe locul III cu 34 de puncte.

În etapa următoare Olimpia Satu Mare va întâlni pe teren propriu, U Cluj. Meciul se va juca sâmbătă, 5 martie, de la ora 11.00.