Baschet: CSM Satu Mare-CSU Alba Iulia 52-108 (video)

baschet5

baschet6

baschet1

baschet3

Echipa de baschet a CSM Satu Mare a pierdut astăzi, 29 noiembrie, meciul jucat împotriva CSU Alba Iulia, scor 52-108. Partida a contat pentru ultima etapă a turului de campionat.

Meciul s-a jucat de la ora 15.00 în Sala „Ecaterina Both” din Satu Mare.

Pe sferturi scorul meciului CSM Satu Mare-CSU Alba Iulia se prezintă astfel: 17-26, 11-19, 10-22 și 14-41. La pauză tabela de marcaj arăta scorul de 28 la 45, în favoarea echipei oaspete.

Pentru CSM Satu Mare au marcat: B. Voica (19), S. Vilcinschi (17), A. Chitanu (10), E. Kallai (4) și D. Balin (2).

Partida de azi a fost arbitrată de Ionuț Moraru (Cluj-Napoca) și Mihai Silagyi (Sâncraiu de Mureș), iar comisar din partea Federației Române de Baschet (FRB) a fost delegat Marius Hurgoi (Cluj-Napoca).