Olimpia a învins FC Bihor cu 5-0

fcbihor-olimpia

Olimpia Satu Mare a învins fără probleme echipa FC Bihor, scor 5-0. Meciul s-a jucat astăzi, 21 noiembrie, la Oradea, în cadrul etapei a 15-a din Seria a II-a, Liga a II-a la fotbal. La pauză scorul a fost de 3 la 0, pentru elevii lui Tibi Csik.

Scorul a fost deschis de Munteanu în minutul 14 al partidei cu un șut de la 20 de metri. Trei minute mai târziu, Sălăgeanu trimite din nou balonul în poarta orădenilor, scor 2-0. Golul numărul trei al primei reprize a fost marcat de Takacs, dintr-o lovitură de pedeapsă.

În minutul 61 al reprizei secunde Iuhas trimite balonul în poarta orădenilor șutând de la 30 de metri. Ultimul gol al partidei a fost marcat de Sălăgeanu în minutul 83.

Pentru Olimpia Satu Mare au jucat: Băican – Ciul, Mureşan, Heil, Iuhas (căpitan) – Lukacs, Villand (R. Rus 62) – Takacs, Sălăgeanu, Muntean (Bura 65) – Boştină. Echipa este antrenată de Tiberiu Csik.