Locul III pentru Royal Dance Satu Mare, la Concursul Național de la Târgu Mureș

dans

Sportivii de la „Royal Dance Club” Satu Mare au participat în zilele de sâmbătă, 14, respectiv duminică, 15 noiembrie la Târgu Mureș, la cea de-a VII-a ediție a Concursului Național de dans sportiv „Cupa Dance Art”. La această competiție clubul de dans a fost reprezentat de perechea Ciprian Marița – Oana Bumba (FOTO) care a ocupat locul III la Open Standard și Open Latino, vârsta 12-15 ani.

Un rezultat remarcabil dacă ținem cont că au concurat la o categorie de vârstă mai mare, 14-15 ani. Competiția de la Târgu Mureș a constituit și un antrenament bun înainte de concursul „Austrian Open Championships” care va avea loc la Viena în perioada 21-22 noiembrie.

La Concursul Național de dans sportiv au participat peste 350 de perechi din țară, iar Ovidiu Ignat a fost invitat ca arbitru la această competiție.

Meritul pentru rezultatele obținute aparține atât sportivilor cât și antrenorilor Ovidiu Ignat, Varga Otto, Cristian Cordea Mikle și Marius Iepure.